• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • Bayırlı Köyü Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği 1987
Aidat Borcu Sorgulama
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Sosyal sorumluluk ve duyarlılık için destek..
Çocuklarınızı uyuturken veya yemek yedirirken sanal alemden uzak tutun. Bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazların kontrolü siz de olsun.
Çocuklarınızın akıl sağlığı ve gelişimini düşünüyorsanız, bu çağrıyı dikkate alınız, çevrenizi bilgilendiriniz.
Atatürk Köşesi

Bayırlı İhtiyaç Karşılama Platfotmu
Cihan Erdoğan
erdogan.cihan@yahoo.com
Kendini önde görenler…
27/01/2021
Köşe yazısı.. 25.01.2021
Kendini önde görenler…
Her yapılanmanın içinde çeşitli çalışmalar için ekipler, guruplar oluşturulabilir. Bu ekipler ana yapılanmanın amaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdürür, hedefler doğrultusunda kendine tanımlı sorumluluğu en iyi haliyle özveri ile yapmaya çalışırlar…
Çalışmaların yerine getirilmesi, soru, sorun ve önerilerle bütünleşen ve yaşandıkça geliştirilen süreci kapsar. Fakat genel olarak bakıldığında ana yapılanma hedefleri için bulunduğu yeri unutup, kendi yerini korumak için ekip içinde ekipler yaratanlar görülmektedir..
Bu ekipleşmeler, soru, sorun ve öneriyi ileten kişiye baştan aşağı kim olduğuna bakılarak yaklaşmaya sebep olur. Bizden-bizden değil görüşü ortaya çıkar…
Geleceği, ayrıştıran ekipleşmelerle şekillendirmek yerine, şeffaf, ilkeli ve herkese hitap edebilen davranışları sergileyerek daha ileriye taşımak verimli sonuçlar sağlayacaktır. Kısacası ekip içinde ekipleşmeler, kısa zamanlı olur, hedefe hitap etmez ve her zaman huzursuzluk yaratır..
Tavsiye ederim ki, genel amacın sağlanması adına belirlenmiş kural ve kaideler çerçevesinde sorumluluk sahibi herkesin kendini ifade edebilmesi, hünerlerini göstermesi konusunda destek olmak gerekir…
Tavsiyemin uygulanması durumunda, hedefe yaklaşmanın ve yapılanma amacının ne kadar keyifli bir şekilde yerine geldiği görülecektir..
Yapılanma içinde mutlaka tatlı yarışlar olacaktır. Fakat bu yarışın içinde bulunanlar, çekilemeyen insan profili olarak görülmemeli, hedefin gerçekleşmesi için katkı sunan, daha geniş bir ağ yapısı ile dışa karşı güçlü cüssenin zemini olarak kabul edilmelidir..
Kısacası dönemlik kazanımlar için kendini önde görmek yerine, daimi başarıyı sağlayacak duruşu temel edinmek, herkesi dinleyen, anlayan ve gereğini yapan olmak en doğrusu olacaktır.
Başarının anahtarı ise takım olmak, takım olarak çalışabilmektir..
Tek başına karizmatik duruş, egonun ve koltuğun seviyesi kısa zaman dilimleri çemberinden öte hiçbir yere gidememiştir.
Sinerji yaratıp ana yapılanmayı güçlendirmek, sıra dışı düşüncelere fırsat vermek, imkansızlıkların buz gibi eridiğini görmenizi sağlayacaktır..
Tavsiyelerimin yanı sıra, şeffaf yöneten ve ekip içindeki tüm bireylerin görüşlerini göğüsleyebilecek yapılanmanın, başarıya ulaşacağının altını çiziyorum..
Selamlarımla...
Cihan Erdoğan


356 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Ailelerin, geçmişteki eksikliklerini tamamlarken, arkada unuttukları.. - 18/12/2020
Biraz öneri, biraz psikoloji biraz da yönlendirme...
İyi bir sınav verdik.. - 21/08/2020
2019 yılı Aralık ayında derneğimizin olağan genel kurulunda yeniden aday oldum ve yeni yönetim kurulu arkadaşlarım ile üç yıl görev yapmak üzere çalışmalara başladık...
Artık farkına varın... - 10/08/2020
Artık farkına varın.. Yaşadığımız dönemde bölgesel ve genel mücadele edeceğimiz, geliştireceğimiz birçok konu var.
Dernek sosyal hayatımızın bir parçası olmalı.. - 18/08/2017
Derneğimiz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret35775
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.40808.4417
Euro10.001410.0414
Sağlıkta Erken Teşhis!
Bedeninizde hissettiğiniz rahatsızlıkları geç kalmadan muayene ettirin.
Ertelemeyin, umursayın!
Erken teşhis sağlığınız için önemli!